У Брюсселі 12 травня відбулося відкриття «Кримського тижня», у межах якого відбудуться панельні дискусії, показ фільмів про кримських татар, сесія в Європарламенті про порушення прав людини в Криму та інші заходи.
«Події Кримського тижня будуть зосереджені на історіях людей, які живуть під окупацією та зазнають систематичних порушень прав людини, але попри все продовжують чинити спротив», – повідомляє Меджліс кримськотатарського народу.
Під час відкриття «Кримського тижня у Брюсселі» з промовами виступили:
- перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял,
- заступник голови постійного представництва Чехії при ЄС Житка Латал Знаменачкова,
- постійна Представниця Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко,
- керівник проєктів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко,
- голова ЦГП «Альменда» Марія Суляліна.
У своєму виступі на відкритті Наріман Джелял підкреслив, що важка ситуація із систематичними порушеннями прав людини, правами кримськотатарського народу в окупованому Криму зберігається:
«Саме тому, думаючи про людей на окупованих територіях, ми повинні, в першу чергу, думати про звільнення територій. Допоки буде продовжуватись окупація, люди, їхні свобода та життя, перебуватимуть у небезпеці».
13 травня заплановано сесію «Кримського тижня» в Європейському парламенті.
«Відзначаючи 81-і роковини депортації кримських татар, ця сесія буде присвячена порушенням прав людини, що тривають у тимчасово окупованому Криму, і наголошуватиме на необхідності зосередження людського виміру в зусиллях із припинення російської агресії», – йдеться у плані заходів.
Пізніше того ж дня заплановано показ фотовиставки «Крим очима громадянських журналістів» та презентацію книги «Вільні голоси Криму», присвяченої громадянським журналістам, які працюють в анексованому Криму.
14 травня відбудеться показ документального фільму «Без права на захист». Документальний фільм «проливає світло на системне придушення свободи вираження поглядів і нагальну потребу в міжнародній солідарності для захисту основних прав», йдеться в описі заходу.
16 травня відбудеться дискусія «Діти під окупацією: ідеологічна обробка, мілітаризація та переслідування української молоді в окупованому Криму». На заході обговорюватимуть поточне становище української молоді в умовах російської окупації Криму. Зокрема, буде обговорено такий аспект, як використання системи освіти для стирання української ідентичності. На заході будуть представлені експертні презентації, сесія запитань і відповідей та виставка під назвою «U(CRIME)A».
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.